چرا تصفیه آب دارای مخزن است

آیا بهتر است که تصفیه آب دارای مخزن باشد؟

مخزن تصفیه آب چگونه کار می کند ؟ مخزن یکی از اجزاء مهم در دستگاه های تصفیه اب به شمار می رود. آب بعد از تصفیه شدن در مخزن نگهداری می شود، باید در نظر داشت چون آب تصفیه شده کاملا خالص است و دارای هیچ ماده نگهدارنده ای نیست، عدم رعایت نکات بهداشتی باعث می شود تا این آب خیلی سریع آلوده شود.

چرا تصفیه آب دارای مخزن است ؟

ظرفیت تولید آب تصفیه شده پایین است به همین دلیل هر 8 دقیقه 1 لیتر آب تولید می شود، به همین خاطر آب درون مخزن ذخیره شده و در زمان لازم، با فشار خارج می گردد. اگر دستگاه مخزن نداشته باشد، زمان لازم برای پر کردن یک لیوان آب حدود 2 دقیقه خواهد شد.

دستگاههای تصفیه آب خانگی اکثرا دارای مخزن هستند و آب درون مخزن دخیره می شود و وقتی شیر برداشت باز می شود، آب با فشار از شیر خارج شده و لیوان یا ظرف را پر می کند .

آیا همه دستگاههای تصفیه آب مخزن دارند ؟

در پاسخ به این سوال باید گفت: خیر، برخی از دستگاههای تصفیه آب خانگی ، دارای فیلتر ممبران قوی هستند و ظرفیت تولید آنها بسیار بالا است و نیازی به مخزن ندارند. در نظر داشته باشید که قیمت این فیلتر نیز بالا است و به اندازه نصف قیمت کل دستگاه می باشد.

زمان مناسب برای پر شدن مخزن چقدر است ؟

زمان لازم برای پر شدن مخزن دستگاه تصفیه آب خانگی در حالتی که کاملا خالی است، حدود 30 دقیقه یا کمتر خواهد بود. اگر این زمان کم شود و از 90 دقیقه بیشتر شود، دستگاه در حالت ضعیفی است و بهینه عمل نکرده است و بهتر است عیب یابی شود و به حالت بهینه برسد، در این حالت ممکن است علت خرابی فیلتر ممبران باشد که باید هر چه سریعتر این فیلتر تعویض یا تعمیر شود.

اگر زمان پر شدن مخزن زیاد باشد ، چه مشکلی پیش خواهد آمد ؟

زمانیکه آب تصفیه می شود، مقدار زیادی از آن در فاضلاب ریخته می شود. ضمن اینکه پمپ دستگاه هم خیلی زود فرسوده می شود و از کار می افتد و فیلتر ممبران نیز دارای گرفتگی خواهد شد و همین مسئله باعث می شود تا فشار پمپ بالا برود و به دیافراگم نیز آسیب وارد شود و پمپ دچار نشتی شود و به آداپتور نیز آسیب برساند.

معیارهایی که در کم و زیاد شدن زمان پر شدن مخزن موثر هستند ؟

ظرفیت یا حجم مخزن

فشار ایجاد شده توسط پمپ دستگاه تصفیه آب

فشار آب ورودی به دستگاه

کیفیت فیلتر ممبران

عواملی که باعث می گردد تا مخزن دیرتر پر شود ؟

در صورتیکه فیلتر ممبران کیفیتش پایین بیاد و ظرفیت تولیدش کم بشه مخزن دیرتر پر می شود.

 

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد!

برای مشاوره تماس بگیرید