دستگاه تصفیه آب ورودی به ساختمان

دستگاه تصفیه آب ورودی به ساختمان در کجا قرار می گیرد ؟ بسیاری از ما دستگاه تصفیه آب را در آشپزخانه نصب می کنیم و تنها آب آشامیدنی را تصفیه می کنیم. اما در مناطقی که از چاه های شخصی برای تامین آب مصرفی خود استفاده می کنند باید قبل از ورود آب به مخزن سیستم تصفیه آب ورودی به ساختمان را قرار دهند.

پیش تصفیه آب ورودی به ساختمان

پیش تصفیه آب قبل از شبکه لوله کشی آب منزل و بعد از کنتور آب قرار می گیرد تا بتواند کل آب مصرفی شما را تصفیه کند. تصفیه آب ورودی به ساختمان از یک تا سه فیلتر بزرگ تشکیل شده است که کار اصلی این فیلترها جداسازی شن و ماسه، خزه، لجن، زنگ لوله های آب شهری و ذرات معلق درشت می باشد.

همچنین این فیلترها کلر و مواد شیمیایی را نیز از آب حذف می کند. در واقع کار اصلی این دستگاه این است که آب را زلال نماید و بخشی از مواد شیمیایی موجود در آب را جدا نماید.

پیش تصفیه ورودی به ساختمان امکان حذف آهک و گچ حل شده در آب را ندارد.  این آب برای حمام، دستشویی، لباسشویی، ظرفشویی و .. قابل استفاده می باشد.

چه فیلترهایی در دستگاه تصفیه آب ورودی به ساختمان به کار می رود ؟

طراحی سیستم های پیش تصفیه آب با توجه به نیاز مشتریان قابل تغیر می باشد. فیلترهای الیافی با دقت های متفاوت، فیلترهای کربن فعال، کارتریج های سختی گیر و ضد رسوب با طرح های متفاوت در این سیستم ها قرار داده می شوند و آب مصرفی شما را تصفیه می کنند.

ویژگی های فنی دستگاه پیش تصفیه آب دو مرحله ای

  • دارای دو واشر لاستیکی جهت جلوگیری از نشت آب
  • شاسی فلزی برای حفظ تعادل بشتر
  • براکت فلزی نگهدارنده فیلترها که قابل نصب روی دیوارهستند
  • دارای سوپاپ هواگیری جهت تخلیه هوای داخل محفظه

مزیت استفاده از دستگاه پیش تصفیه دو مرحله ای

  • با استفاده از فیلتر الیافی قادر است گل و لای، شن و ماسه ، زنگ لوله ها و ذرات معلق در آب با دقت یک یا ۵ میکرون را حذف نماید.
  • با استفاده از فیلتر کربن فعال قادر است کلر، گازهای شیمیایی و بو و طعم نامطبوع آب را بهبود بخشد.

زمان تعویض فیلتر های دستگاه پیش تصفیه

بهتر است هر شش ماه فیلترهای الیافی و فیلترهای کربن فعال تعویض شود. در صورتیکه آب بیش از حد آلود باشد بهتر است این زمان زودتر باشد یعنی اگر تغیر در رنگ فیلترها ملاحظه کردید و با افت فشار آب خروجی مواجه شدید این فیلترها را تعویض نمایید.

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد!

برای مشاوره تماس بگیرید