نکاتی که قبل از خرید دستگاه تصفیه آب باید بدانیم

فواید آب تصفیه شده چیست ؟

اگر به سلامت خود اهمیت می دهید و طعم آب نوشیدنی شما براتان مهم است به شما پیشنهاد می کنیم از یک دستگاه تصفیه آب خانگی مناسب استفاده کنید و نکاتی که قبل از خرید دستگاه تصفیه آب باید بدانیم را مطالعه کنید.

اگر شما روزانه 3 لیتر آب معدنی مصرف می کنید هزینه های آن در طی دو ماه بیشتر از هزینه خرید یک دستگاه تصفیه آب خانگی خواهد شد هر چند که کیفیت آب تصفیه شده به مراتب بهتر از کیفیت آب معدنی می باشد.

اگر به سلامت محیط زیست خود اهمیت می دهید لازم است بدانید که سالانه 500 میلیارد بطری پلاستیکی آب در جهان برای فروش آب معدنی مصرف می شود، یعنی در هر دقیقه 1 میلیون بطری، آماری فاجعه بار از پلاسیک هایی که تا میلیون ها سال تجزیه نمی شوند و به محیط زیست آسیب می رسانند.

فواید آب تصفیه شده چیست ؟

آب تصفیه شده به دلیل اینکه یک مایع پالایش شده است شرایط رشد باکتریها را در سیستم گوارشی شما به صفر می رساند. همچنین آب تصفیه شده فلزات مضر همچون کلر را از بین می برد و همین مسئله باعث می شود تا شما پوستی شفاف داشته باشید. مصرف آب تصفیه شده در طی زمان همچنین باعث می شود تا موهای شما ضخیم تر شود.

نوشیدن آب سالم خطر لخته شدن خون و افزایش غلظت خون را به شدت کاهش می دهد.  هر فرد باید روزانه 6 تا 8 لیوان آب سالم (آب تصفیه شده ) مصرف کند تا به این عارضه گرفتار نشود.

بسیاری از ما شنیده ایم که آب دشمن سنگ کلیه است. وجود املاح مضر و سختی بالای آب شهری، منجر به تشکیل سنگ کلیه می شود. افرادی که دچار مشکل سنگ کلیه هستند باید از دستگاه تصفیه آب خانگی استفاده کنند تا آبی نرم و بدون املاح مصرف کنند.

با توجه به تمامی مزایای ذکر شده شما برای نداشتن یک دستگاه تصفیه آب چه دلایلی دارید؟ بله درست است دلیل خاصی نیست و باید این دستگاه یکی از ضروریات زندگی ما باشد.

نکاتی که قبل از خرید دستگاه تصفیه آب باید بدانیم چیست ؟

استفاده از فیلتر مینرال

همانطور که می دانید هنگامی که برف می بارد، آبی که از سراریز شدن برف جاری می شود در مسیر رودخانه قرار می گیرد و به دلیل برخورد با سنگ هایی که در این مسیر قرار دارند خاصیت معدنی به دست می آورد. فیلتر مینرال نیز دقیقا به همین شکل عمل می کند و در این فیلتر از سنگ های معدنی مفید استفاده شده که باعث می شود آب تصفیه شده خاصیت معدنی پیدا کند.

استفاده از فیلتر ماورا بنفش

فیلتر اسمز معکوس و فیلتر ممبران در دستگاه تصفیه آب خانگی قادر به حذف تمام ویروس ها و باکتری های موجود در آب نیستند. به همین منظور باید از فیلتر ماورا بنفش یا همان uv جهت حذف ویروس های و باکتریهای موجود در آب استفاده شود.

نکاتی که قبل از خرید دستگاه تصفیه آب باید بدانید چیست ؟

۱ – دستگاه تصفیه آب خانگی گواهینامه NSF داشته باشد

گواهینامه  NSFبه دستگاه هایی که تست و آزمایش شده انده تعلق می گیرد، دقت نمایید دستگاهی را خریداری کنید که این گواهینامه را داشته باشد.

۲ –گارانتی و خدمات پس از فروش داشته باشد

گارانتی و خدمات پس از فروش یکی از مهترین نکات در خرید دستگاه تصفیه آب خانگی می باشد. از فروشگاهی تصفیه آب خریداری کنید که مسئولیت گارانتی و خدمات پس از فروش محصولات خود را داشته باشد. ما در تصفیه آب مشهد بهترین خدمات را ارائه می دهیم.

در هنگام خرید دستگاه تصفیه آب از فروشنده این سوالات را بپرسید :

در صورت خرابی دستگاه، هزینه های تعمیر آن به عهده چه کسی است ؟
دستگاه چه مدت زمان دارای گارانتی است و اگر قطعه ای خراب شود شامل حال گارانتی می باشد ؟
دستمزد سرویسکار و هزینه ایاب و ذهاب او را چه کسی باید پرداخت نماید ؟

چرا باید از دستگاه‌های تصفیه آب خانگی استفاده کنیم ؟

در شهرهای بزرگ از تصفیه خانه های صنعتی برای میکروب زدایی از آب و حذف آلاینده های شیمیایی استفاده می شود ولی با وجود این، آب شهری دارای مواد مضری همچون کلر، سرب و باکتری می باشد که همین مواد مضر باعث بیماری های قلبی، عروقی، گوارشی و … می شود. به همین دلیل با داشتن دستگاه تصفیه آب خانگی می توان آب سالم و بدون آلاینده های شیمیایی را در خانه فراهم کرد. حضور فلزات سنگین موجود در آب باعث بد طعم شدن آب می شود و این فلزات با جوشاندن هم از بین نمی روند.

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد!

برای مشاوره تماس بگیرید