تصفیه آب خانگی چگونه کار می کند

تصفیه آب خانگی چگونه کار می کند ؟

به نظر شما هدف ما از استفاده تصفیه آب چیست؟

چرا باید از تصفیه آب استفاده کنیم ؟

در پاسخ به این سوال باید گفت که تصفیه آب، جهت جداسازی مواد مضر و بیماری زا موجود در آب به کار می رود. این دستگاه طعم و بوی نامطبوع موجود در آب را نیز برطرف می کند.

بسیاری از ما این تصور را داریم که آب شهری از نظر کیفیت مناسب است در حالیکه کیفیت آب شهری، بسیار پایین است و سیستم تصفیه فاضلاب شهری توان جداسازی تمام املاح موجود در آب را ندارد و به همین دلیل مصرف مداوم آب شهری منجر به بروز بیماری های مختلف خواهد شد.

کودها، آفت کش های کشاورزی، فاضلاب بیمارستان ها و کارخانه ها عوامل آلودگی آب هستند. این عوامل باعث بیماری های مختلف گوارشی، قلبی، عفونی و .. می شوند.

با استفاده از یک سیستم تصفیه آب خانگی می توان بسیاری از این عوامل بیماری زا را از آب جدا کرد.  دستگاه تصفیه آب خانگی طی چند مرحله آب مورد نیاز برای آشامیدن را تصفیه می نماید و آب سالم و گوارا در اختیار ما قرار می دهد.

تصفیه آب خانگی چگونه کار می کند

دستگاه تصفیه آب چگونه کار می کند ؟

تصفیه آب خانگی به دو روش اولترا فیلتراسیون و روش اسمز معکوس برای تصفیه آب استفاده می کند.

روش اولترا فیلتراسیون

دستگاه های اولترا فیلتراسیون با استفاده از چند فیلتر عمل تصفیه آب را انجام می دهند و این دستگاه ها برق، پمپ و مخزن ندارند. این دستگاه ها توانایی حذف ذرات درشت آب مثل گل و لای، شن و ماسه و هم چنین کلر را دارند اما قادر به حذف یون های موجود در آب نیستند. این دستگاه ها در مناطقی که آب آنها رسوب زیادی دارد به کار می روند.

روش اسمز معکوس

دستگاه های تصفیه آب اسمز معکوس بر خلاف دستگاه های اولترافیلتراسیون دارای پمپ، برق و مخزن هستند. فیلتر ممبران که در این دستگاه به کار رفته نقش بسیار مهمی را ایفا می کند. بهتر است بدانید فیلتر ممبران قادر است تا 0001/0 میکرون آلودگی های آب را از بین ببرد، توسط فیلتر دیگری املاح معدنی مفید به آب برگردانده می شود. همچین این دستگاه سختی آب را نیز کاهش می دهد و آب شور را به آب شیرین تبدیل می کند.

مراحل تصفیه آب خانگی

دستگاه های تصفیه آب 3 تا 8 مرحله ای هستند ولی بهترین نوع آنها نوع 6 مرحله ای است. این دستگاه دارای 6 فیلتر می باشد و هر فیلتر کار خاصی را انجام می دهد. در زیر مختصری از وظایف کار هر فیلتر را ارائه می دهیم.

فیلتر شماره یک :

این فیلتر دارای میلیون ها منفذ به قطر 5 میکرون می باشد. این فیلتر گل و لای، شن و ماسه موجود در آب را حذف می نماید.

فیلتر شماره دو :

فیلتر کربن فعال یا همان فیلتر زغالی در این مرحله قرار دارد که مواد شیمیایی، کلر و آفت کش ها و بو طعم نا مطبوع آب را از بین می برد.

فیلتر شماره سه :

فیلتر الیافی یا کربن بلاک نام دارد، عملکرد آن شبیه فیلتر اول یعنی پروپیلن می باشد با این تفاوت که این فیلتر دقت تا 1 میکرون را دارد. موادی که از فیلتر اول عبور کردند توسط این فیلتر حذف می شوند.

فیلتر شماره چهار :

فیلتر اسمز معکوس یا همان فیلتر ممبران نام دارد که فیلتر اصلی در دستگاه تصفیه آب خانگی می باشد. دقت این فیلتر تا 0001/0 میکرون است. این فیلتر تمامی املاح مضر از جمله : نیترات، جیوه، سرب، فلزات سنگین آب را از بین می برد.

فیلتر شماره پنچ :

فیلتر پست کربن یا کربن خطی می باشد، این فیلتر بو و مزه، مواد شیمیایی باقی مانده در آب را از بین می برد.

فیلتر شماره 6 :

فیلتر مینرال نام دارد که این فیلتر مواد معدنی موجود در آب مثل کلسیم،پتاسیم، آهن و غیره که برای بدن انسان مفید هستند را به آب تصفیه شده اضافه می کند.

دستگاه های7 یا 8 مرحله ای دارای 2 فیلتر دیگر به نام های قلیایی و فرا بنفش می باشند.

فیلتر قلیایی آب را یونیزه یا قلیایی می کند و خاصیت آنتی اکسیدانی به آن می دهد که برای کاهش بیماری های گوارشی و قند و چربی بدن بسیار مفید می باشد.

فیلتر فرا بنفش با اشعه یو وی ای که توسط یک لامپ در دستگاه تولید می شود بالغ بر 99.99 درصد موجودات زنده آب را از بین می برد. این فیلتر برای از بین بردن ویروس ها و میکروب ها بسیار مفید است.

در این مقاله سعی داشتیم روش کار تصفیه آب خانگی و اینکه تصفیه آب خانگی چگونه کار می کند را به شما مخاطب محترم ارائه نماییم.

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد!

برای مشاوره تماس بگیرید